Lukáš Pítra

Lukáš Pítra.

12 let miluju a žiju svět e-commerce. Pomáhám výkonnostním webovým projektům k  efektivitě, zisku a udržitelnému růstu.

Twitter

Nejnovější tweety:

Jak pracuju

Když si na projektu vybírám dodavatele, je pro mne klíčové pochopit jak pracuje, jak přemýšlí, jaké má hodnoty. Jestli jsme na stejné vlně předurčuje úspěch spolupráce mnohdy víc, než profesní kvality nebo cena. Věřím, že to máte podobně a pár slov o mém „workflow“ vám pomůže při rozhodování, zda jsem pro vás vhodný parťák do týmu:

Budeme si rozumět?

  • Základnu mám v coworkingu, ale často jezdím na (půl)den ke klientům a pracuju osobně spolu s týmem klienta – je to rychlejší a lidštější, můžu projektem lépe nasáknout.
  • Využívám bloky huboké práce – předem si plánuju čas na konkrétní projekty a chci ho využít co nejlépe. Omezuju rychlé reakce na telefon a e-mail, které by mi tříštily pozornost a občas mě není snadné zastihnout. Dokážu ale zvládnout víc práce v kratším čase.
  • Mám rád pořádek – opírám se o projektové nástroje (Asana, Trello) a principy projektového řízení. Věřím, že když každý ví přesně co, kdy a jak má udělat tak stihneme více práce & lépe.
  • Nemám rád plýtvání časem – lpím na tom, aby schůzky a hovory měly jasný program a výstup, snažím se vše ukazovat prakticky a překlápět do konkrétních úkolů s datem a odpovědným kolegou. Vyhýbám se sáhodlouhým formálním dokumentům, které není čas číst – raději vám pošlu stručně pár bodů mailem.
  • Věřím v důležitost kvalitního rozhodování – zajímám se o teorii rozhodování a kognitivních zkreslení, učím se práci s daty a statistiku, jsem skalní fanda výzkumu a rešerší. Nezakládám práci jen na svých zkušenostech či oborových best-practice. Řídím se rčením „dvakrát měř a jednou řež“.
  • Zakládám si na důvěryhodnosti a otevřenosti – stavím na otevřených datech a systémech, vše na čem dělám rovnou sdílím, mám rád real-time reporting a upřímnou diskuzi. Nemažu med kolem hu*y, neposílám reporty v přílohách učesané tak aby „řekly co já chci“.
  • Je pro mne klíčové dotahovat věci do konce – vždy upřednostním 10 nedokonalých řešení běžících v praxi než 1 dokonalý koncept na papíru. Chci, aby se vymyšlené nápady a rozdělaná práce dotahovaly do konce. Nemám rád energii a čas vynaložené vniveč.
  • Usiluju o průběžný osobní a profesní rozvoj – hodně čtu, diskutuju s chytřejšími a zkušenějšími kolegy, inspiruju se na meet-upech a konferencích