Školení o životě na volné noze

11. Září 20123 komentáře

Tento víkend jsem měl tu čest zavítat do slunných Valtic a potkat se více jak 20 zajímavými nezávislými profesionály na školení Roberta VlachaNavolnenoze.cz. Školení jsem si užil a rád bych k jeho návštěvě v příštím termínu motivoval i vás.

Podnikání na vlastní triko není zaměstnaní

Podstatná část setkání se zabývala vymezením nezávislého profíka a rozdíly mezi prací na sebe a prací na někoho. Byla to pro mne osobně nejpřínosnější část Robertova povídání, protože jsem sám léta působil ve firmách a agenturách jiných podnikavců a život na vlastní noze je pro mne i po čase nový a specifický životní styl. Díky školení jsem si utřídil myšlenky a pochopil jsem, že i zkušenější podnikatelé řeší podobné problémy a výzvy jako já – od diverzifikace rizik, přes práci s cenou až po efektivní využívání času.

Co mně osobně potěšilo nejvíc a je i hlavním důvodem, proč chci školení doporučit, bylo množství příkladů z praxe a odkazů na zdroje informací. Robert rozhodně není suchopárný jájínek kázající jen a pouze vlastní pravdu, převážná část přednášek byla naopak destilátem zkušeností a best practice přímo z Robertovy konzultační i osobní praxe. Velký prostor byl ke každému tématu i pro diskuzi účastníků.

Ze školení jsem si odvezl několik popsaných stránek v bloku s tipy na zajímavé knížky a nápady, které mně, pevně věřím, posunou dál. Věděli jste třeba, co je „závazková dieta“, „pomodoro“ nebo jak moc může dobré skloubení biorytmů a slušné stravy zlepšit produktivitu?

Skvělí lidé na skvělém místě

Setkání ve Valticích můžu vřele doporučit všem, kdo potřebují přes víkend trochu „vypustit páru“ a pochutnat si na úžasném víně. Ostatně, sobotní návštěva sklípku byla tak intenzivní, že z druhého dne školení jsem nakonec slyšel jen část :-)

V neposlední řadě budete mít příležitost poznat s partou zajímavých lidí z různých oborů se zajímavými osobními příběhy. Mně osobně nejvíc oslovilo třeba povídání osobního kouče Honzy Čepelky o firewalkingu a rozdílu v tak běžných slovech jako je chci a musím. Tradičně podnětné povídání o online marketingu jsem si střihnul s kolegou a kamarádem Martinem Matějkou.

Takže příště ve Valticích, přátelé

Termíny Robertových školení najdete přímo na webu Volné nohy. Tamtéž  doporučuji nejen (ne)závislým profesionálům i zdařilý blog spjatý s podnikáním. Z vlastní zkušenosti můžu doporučit i katalog Volné nohy jako takový – ačkoliv jsem z titulu své práce ke katalogům obvykle krajně skeptický, tady jsem si na vlastním rozpočtu ověřil, že zakázky skutečně chodí a servis je super.

 

 

Komentáře 3 Přidat komentář

 1. Marek napsal:

  Zajímavé, mohlo by to být ale delší a detailnější, něco jako píše Drago.

  Dovolím si odkaz takto Prague abych se nejmenoval třeba Prague :-)

 2. Lukáš Pítra napsal:

  Marku díky za názor – já se po předchozích delších článcích naopak snažil napsat jednou něco taky stručně :-)
  Testy odkazů prosím někde jinde, díky.

 3. Martin napsal:

  Tak já to tedy sepsal trochu podrobněji, když byla ta poptávka :-)

  http://martinhumpolec.cz/A55BE2/Blog.nsf/dx/jak-prezit-na-volne-noze.htm

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další podobné články