Mobilní použitelnost v GWT

29. Říjen 20142 komentáře

Google dnes představil novou fíčuju v Google Webmaster Tools – základní upozornění na chyby v mobilní použitelnosti webu. Potvrzuje tím opět, že web přívětivý pro mobilní zařízení je pro něj zásadní téma s rostoucím významem.

 

MOBILE

Co novinka umožňuje?

V tuto chvíli vás upozorní jen na základní potíže:

 

Počet chyb a stránek s chybami bude logicky záviset hlavně na tom, zda jste už vůbec použitelnost svého webu na mobilních zařízeních řešili a jak do hloubky. Chyby přitom nemusí nutně znamenat, že web „nejde použít“, jen je třeba trochu neohrabaný.

Proč se tím zabývat?

Počer mobilních vyhledávání spolu s penetrací chytrými zařízeními celosvětově strmě roste. Očekává se, že v dohledné době budeme mobilně vyhledávat častěji, než na klasickém desktopu.

MOBDES

Google proto logicky hledá způsoby, jak uživatelům nabídnout mobilně přívětivé weby – dobře totiž ví, že použitelnost je obdobně důležitá jako relevance a autorita a společně tvoří uživatelský dojem z webu (a tak i spokojenost s tím, kam mně Google poslal a moji ochotu na něm příště zase vyhledávat).

Je pravděpodobné, že podobné diagnostické fíčury v Google Webmaster Tools jsou jen předvojem vyšší váhy „mobile factors“ v celkovém hodnocení stránek a tak i ve vaší vyšší (či naopak horší) návštěnosti z mobilního vyhledávání. V českém kontextu není důvod k panice a horečným opatřením hned dnes – konzultujte ale případné chyby s vývojáři a hledejte cesty k optimalizaci webu pro vyhledávání zítřka. Bude totiž po čertech mobilní.

 29.10.2014 napsal Lukáš Pítra

Komentáře 2 Přidat komentář

  1. Laik napsal:

    Tato vymoženost tam je už dlouho, ale byla skryta v nástroji Page Speed Insights.

  2. Šárka napsal:

    Výborně, díky za tip na dost konktétní data z míst nejpovolanějších. Vypadá, to, že máme co opravovat :/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další podobné články

Lukáš Pítra The CX Academy

773 927 292

jsem@lukaspitra.cz

Nezávazná konzultace
30 minut on-line a zdarma - zjistěte,
jestli se vám vyplatím.